ČeskyČesky
Cena celkem: 0,- Kč
Blog

Společnost Garland obsadila 2. místo v projektu Ocenění Českých Lídrů za Královéhradecký kraj.


Ocenění Českých Lídrů: Firmy sbíraly vavříny ve všech regionech, polovina finalistů jsou rodinné podniky

 

Projekt Ocenění Českých Lídrů (OCL) zná své vítěze. Do letošního finále se dostalo 111 firem s nejlepšími ekonomickými výsledky. Ty byly vybrány z 1527 společností, které vyhověly kritériím soutěže. O výběr se postaral odborný garant soutěže společnost CRIF – Czech Credit Bureau společně s porotou projektu.

Kumulovaný obrat těchto firem činí téměř 66 miliard korun a zaměstnávají 19 720 lidí. Vavříny v soutěži tedy opět sbíraly úspěšné a transparentní české firmy s ročním obratem přes 200 milionů korun a nejméně 50 zaměstnanci. Vítězové se mohou pyšnit titulem Český lídr.

Z 1527 nominovaných firem bylo vybráno 111 finalistů, téměř polovinu z nich tvořily rodinné podniky. Nominace tradičně proběhla na základě hodnocení Indexu Cribis společnosti CRIF - Czech Credit Bureau, která je odborným garantem soutěže.

Data se sbírají tři poslední roky tj. 2019 až 2021. Hodnotí se poslední dvě závěrky z roku 2020 a 2021, rok 2019 má informativní charakter.

Lídři tvoří páteř české ekonomiky


Podle zakladatelky projektu a podnikatelské platformy Helas Heleny Kohoutové se stejně jako v předcho-zích letech ukazuje, že jsou zúčastněné firmy páteří tuzemské ekonomiky a zajišťují ekonomickou i sociální stabilitu České republiky.

Více než kdy jindy je nutné vyzdvihnout význam těchto našich firem, neboť jsou to právě ony, které dokáží posouvat své podnikání, a i v náročných situacích drží českou ekonomiku v chodu, popisuje Helena Kohoutová.

„Zejména je obdivuhodné, jak nyní aktivně řeší problémy spojené s energetickou krizí. Zároveň moni-torujeme, že řada firem v duchu společenské odpovědnosti, ale i smyslem pro to býti dobrým hospodářem, byla na současnou situaci připravena díky aktivnímu přístupu šetření a využívání přírodních zdrojů ještě dříve, než vznikla,“ říká Helena Kohoutová.

Podle zakladatelky projektu jsou tyto podniky významnými daňovými přispěvateli, vytvářejí stabilní sociální klima, protože jsou významnými zaměstnavateli a také podporují rozvoj svých regionů v oblasti spole-čensko-sociálních aktivit. V posledních letech firmy dokázaly rychle reagovat na nepříznivé okolnosti a flexibilně nacházet nová řešení a inovovat.

Souhrn a základní informace o firmách, které uspěly v jednotlivých regionech:

 

Vítězem za kraj Hlavní město Praha se stala společnost OKsystem a.s., na druhém místě skončila Actum, s.r.o. a pomyslný bronz patří společnosti Grada Publishing, a.s.

 

Jihočeský kraj ovládla firma AGRO-partner s.r.o., druhé místo získala NEMA, spol. s r.o. a na třetím místě se umístila společnost LIVA Předslavice, spol. s r.o.

 

Jihomoravskému kraji vévodí společnost OKNOSTYL group s.r.o., následována společnostmi ENBRA, a.s. na druhém místě a společností GUMEX, spol. s r.o. na místě třetím.

 

V Karlovarském kraji zvítězila společnost ASTOS Machinery a.s.

 

Královéhradecký kraj ovládla firma J 4 s.r.o., druhé místo získala GARLAND distributor, s.r.o. a na třetím místě se umístila společnost MATRIX a.s.

 

Vítězem za Liberecký kraj se stala společnost HOKAMI CZ, s.r.o., na druhém místě skončila CL-EVANS s.r.o. a pomyslný bronz patří společnosti SINGING ROCK s.r.o.

 

Moravskoslezský kraj ovládla firma ABEX Substráty a.s., druhé místo získala Beskydské rehabilitační centrum, spol. s r.o. a na třetím místě se umístila společnost FBT logistics, s.r.o.

 

Olomouckému kraji vévodí společnost Koutný spol. s r.o., následována společnostmi IDS CARGO a.s. na druhém místě a společností IPG Plasty s.r.o. na místě třetím.

 

V Pardubickém kraji zvítězila společnost Kamody s.r.o., na druhém místě skončila S U M O s.r.o. a třetí místo patří společnosti ELDIS Pardubice, s.r.o.

 

První místo v Plzeňském kraji získala společnost Jihozápadní dřevařská a.s., na druhém místě skončila DAGRO Automotive s.r.o. a třetí místo patří společnosti HOFMEISTER s.r.o.

 

Středočeský kraj ovládla firma UNISERVIS HAŠEK, s.r.o., druhé místo získala VCHD Cargo a.s. a na třetím místě se umístila společnost KASTEN spol. s r.o.

 

Vítězem za Ústecký kraj ovládly firmy Gardenline s.r.o. na prvním místě a společnost Silnice Topolany a.s. na místě druhém.

 

Kraj Vysočina ovládla firma I.Kamenická stavební a obchodní firma s.r.o., druhé místo získala HTP s.r.o. a na třetím místě se umístila společnost GORDIC spol. s r.o.

 

Zlínskému kraji vévodí společnost HYDRAULICS s.r.o., následována společnostmi Kloboucká lesní s.r.o. na druhém místě a společností PARTR spol. s r.o. na místě třetím.