ČeskyČesky
Cena celkem: 0,- Kč

Jak zazimovat baterie?

Jak klasická autobaterie, tak i baterie do zahradního traktoru by měly přes zimu zůstat pod konstantním napětím 12,5 V a teplotou okolo 15 až 20 °C.  Baterie zachová svou kapacitu i v zimních měsících. Nebezpečí také ukrývá i příliš důkladná péče a intenzita nabíjení. Pokud plně nabitou baterii takzvaně přebijete, může dojít ke korozi kladných mřížových desek, a to může vést k častému předčasnému výpadku baterie.

Pro výše zmíněné druhy baterií rovněž platí potřeba omytí kontaktů baterie, ke kterým je zařízení připojeno a s ním spojená kontrola pólů. Jako první před vyjmutím baterie vypojíme minusový pól, poté pól plusový. Pokud Vaše baterie disponuje zátkami, zkontrolujeme také hladinu destilované vody, která se pod zátkami ukrývá. Všemi těmito kroky udržujeme přes zimu baterii v příjemném „zimním spánku!“, jež nezkrátí životnost Vaší baterie.

 Ochrana okolí baterie v zařízení

Důležité je také myslet na okolí našeho zařízení. I když zařízení zakryjete plachtou nebo důkladně zavřete do stodoly nebo garáže, je možné vniknutí zvěře, které bude automobil nebo jiný motorový prostředek považovat za bezpečný úkryt před zimou a mrazem. I před těmito nepříjemnostmi je snadné se pojistit. Existují postřiky na motor, či baterii s hořkým pachem a chutí, která zvěř z prostředí vypudí.

Jak je to konkrétně s baterií zahradního traktoru?

Co se týče baterie, která je nedílnou součástí Vašeho zahradního traktoru, také ta potřebuje svou péči, stejně jako ostatní příslušenství. Zajistit bezpečně baterii je však hračka Baterii je nejvhodnější na zimu vyjmout a následně ji uložit na suché místo s pokud možno konstantní teplotou. Před uložením je třeba baterii plně nabít a tuto hodnotu každých 30 dnů kontrolovat. Pokud se baterie vybije, je velmi pravděpodobné, že přes zimu baterie praskne.